Sieradzkie Centrum Kultury

wysoki kontrast | Wielkość

-A +A
p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Wystawa

04

kwiecień 2024, czwartek

Wystawa

Agnieszka Hoja-Jurewicz - wernisaż wystawy pt. "SZTUKA PERCEPCJI"

Data wernisażu: 4 kwietnia 2024 (czwartek), godzina 18:00

Miejsce: Sieradzkie Centrum Kultury (Teatr Miejski), ul. Dominikańska 19

Wystawa czynna do 25 maja 2024 r.

WSTĘP WOLNY

                                                                                        

OPIS WYSTAWY:

Percepcja to złożony proces poznawczy, który polega na odebraniu przez człowieka jakichś zjawisk lub procesów za pomocą zmysłów: wzroku, słuchu, smaku, węchu, dotyku. Proces ten jest zindywidualizowany i ściśle związany z wrażliwością oraz uważnością odbiorcy na otoczenie.

Wystawa SZTUKA percepcji to autorskie, wizualne przełożenie świata zewnętrznego na malarstwo, rysunek i fotografię poprzez kadr, gest i kolor. Różnorodność tematów, technik czy dynamiki prac determinuje ich odbiór- przekazują wizualny komunikat o percepcji autorki.

Na wystawę składają się zarówno szkice- wrażeniowe, chwytające nastrój i ulotność chwili, prace malarskie- skupiające uwagę na barwach i świetle, jak też fotografie- będące wycinkiem oddającym nastrój miejsca.

Agnieszka Hoja-Jurewicz, ur. 21.01.1998. Absolwentka kierunków architektura-architektura wnętrz (studia inżynierskie) i architektura (studia magisterskie) Politechniki Łódzkiej. Kierunki ukończone z wynikiem celującym, dyplom magisterki doceniony przez nagrody w konkursach i publikacje. Podczas edukacji politechnicznej uhonorowana Stypendium Rektora dla najlepszych studentów, a jednokrotnie wyróżniona jako jedna z dwóch najlepszych studentów z kierunku. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała przez 4 lata w biurze Krotowski Tomasz Pracownia Architektoniczna. Obecnie związana z pracownią Katarzyny Kraszewskiej w Warszawie.

Stypendystka ogólnopolskiego programu pomocy wybitnie uzdolnionej młodzieży- Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, dzięki któremu przed rozpoczęciem studiów uczestniczyła w licznych wystawach malarstwa i rysunku. Jako absolwentka programu - tutorka prowadzi zajęcia podopiecznym programu.

Agnieszka kontynuuje rozwój pasji malarskiej, rysunkowej i fotograficznej, czego efektami są wystawy oraz wyróżnienia w konkursach artystycznych.

A: Od najmłodszych lat interesuje mnie sztuka - maluję i rysuję od kiedy pamiętam, a z biegiem lat zajęłam się również fotografią. Najchętniej sięgam po farby akwarelowe- do szybkich, wrażeniowych prac, w których skupiam się na barwie i psychizacji pejzażu. Ostatnio zainteresowałam się wielkoformatowym malarstwem akrylowym, coraz bardziej odchodząc od tworzenia figuratywnego, acz nadal inspirowanego naturą.

Prywatnie uwielbiam podróżować- inspiruję się, doświadczam i czerpię energię do wszelkich przejawów działalności artystycznej. Podczas wyjazdów zawsze towarzyszy mi szkicownik, w którym przy użyciu cienkopisów staram się uwiecznić piękno otaczającej architektury. Robię również zdjęcia, staram się szukać nieoczywistych kompozycji, światła, struktur i chwytać ulotność chwili.

 

Odbyło się u nas:

23 Kwietnia 2024

Wydarzenie

21 Kwietnia 2024

Teatr Baniek Mydlanych

20 Kwietnia 2024

Telewizja kłamie

Newsletter

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Rozwiń/zwiń okno Facebook