Sieradzkie Centrum Kultury

wysoki kontrast | Wielkość

-A +A
p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Pokaz filmu "Pianoforte"

06

kwiecień 2024, sobota

Pokaz filmu "Pianoforte"

Pokaz filmu "Pianoforte" i spotkanie z reżyserem, Jakubem Piątkiem

6 kwietnia 2024 r. (sobota)

godz. 18.00

miejsce: Sieradzkie Centrum Kultury (Teatr Miejski)

Bilety w cenie: 10 zł do kupienia w kasie SCK oraz na www.scksieradz.pl

KASA czynna od środy do piątku w godzinach 14:00-19:00, oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem odbywającym się w SCK tel. (43) 677-72-15.

 

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu „Pianoforte” oraz spotkanie z reżyserem, Jakubem Piątkiem, który pochodzi z Sieradza.

„Pianoforte” to film dokumentalny, ukazujący Konkurs Chopinowski z zupełnie innej perspektywy. Ważne muzyczne wydarzenie, które co pięć lat odbywa się w Warszawie, przyciąga utalentowanych ludzi z całego świata. Jednak tylko dziesięcioro z nich przejdzie do ostatecznego finału konkursu, a tylko jeden zostanie zwycięzcą. To właśnie etapom przygotowań, osobistym emocjom towarzyszącym konkursowi i prywatnemu życiu uczestników konkursu przygląda się kamera. Towarzyszy bohaterom w ich dojrzewaniu jako muzykom i jako ludziom. Powaga Konkursu Chopinowskiego i napięcie związane z rywalizacją zostaje w filmie przełamane nowoczesną muzyką, dynamicznymi obrazami i autentycznymi emocjami, które widać na ekranie. Ta autentyczność sprawia, że zżywamy się z głównymi bohaterami i razem z nimi przechodzimy przez to ważne dla nich wydarzenie, trzymani w napięciu do ostatniej chwili trwania filmu.

Jakub Piątek jest absolwentem Łódzkiej Szkoły Filmowej.  Zanim zaczął studiować reżyserię, pracował jako lokalny dziennikarz i menedżer kultury. Jego debiutancki krótki film dokumentalny „Matka” (2009) wyprodukowany przez Szkołę Wajdy, był pokazywany na ponad pięćdziesięciu międzynarodowych festiwalach. W 2014 roku ukończył  dokument „One Man Show”, którego premiera odbyła się w Krakowie i Lipsku. W 2018 roku zrealizował krótkometrażowy film fabularny „Users” (premiera w Krakowie i Slamdance). W 2021 roku na festiwalu Sundance miał premierę jego pełnometrażowy debiut fabularny „Prime Time“, film jest dostępny we wszystkich terytoriach platformy Netflix. Od 2021 współprowadzi zajęcia z reżyserii filmu fabularnego w Łódzkiej Szkole Filmowej. Wykłada również film dokumentalny na Sztukach Społecznych Instytutu Kultury Polskiej UW. W dniu 16 lutego 2024 r. odbyła się premiera jego najnowszego filmu dokumentalnego „Pianofotre”, który otrzymał nagrodę filmową Orzeł 2024.

Jakub Piątek jest absolwentem Liceum im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu. Już od czasów szkolnych był zafascynowany filmem. Organizował w Sieradzu DKFy, w których licznie uczestniczyła sieradzka młodzież. Założył Dyskusyjny Klub Filmowy „Subiektyw”. Pisał artykuły do lokalnej gazety „Nad Wartą”. W 2003 roku w teatrze Miejskim zorganizował pokaz filmu „Miasteczko”, nagranego latach 50. ubiegłego wieku w Sieradzu. Jako student łódzkiej „filmówki” prowadził w Sieradzu warsztaty filmowe. W dniu 6 kwietnia znów odwiedzi nasze miasto, już jako doświadczony i uznany reżyser, laureat nagrody filmowej Orzeł 2024.

Spotkanie z Jakubem Piątkiem poprowadzi Aleksandra Pawełczyk- rówieśniczka Kuby, która razem z nim organizowała sieradzkie DKFy. Pasjonatka filmu od czasów liceum, absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim, która od wielu lat pracuje dla kina Nowe Horyzonty.

Odbyło się u nas:

23 Kwietnia 2024

Wydarzenie

21 Kwietnia 2024

Teatr Baniek Mydlanych

20 Kwietnia 2024

Telewizja kłamie

Newsletter

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Rozwiń/zwiń okno Facebook