Sieradzkie Centrum Kultury

wysoki kontrast | Wielkość

-A +A
p w ś c p s n
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Mikołajki Poetyckie 2023

08

Grudzień 2023, piątek

Mikołajki Poetyckie 2023

Mikołajki Poetyckie 2023 

8 grudnia 2023 r. (piątek)

godz. 18.00

miejsce: Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu

Rynek 18

Darmowe zaproszenia do odbioru w CIKu

Zapraszamy serdecznie na Mikołajki Poetyckie! W tym roku zmieniamy formułę naszego corocznego wydarzenia. Zamiast tradycyjnego spotkania autorskiego, odbędzie się mini spektakl z recytacją wierszy znanych poetów w wykonaniu aktora, Marka Sawickiego.

Towarzyszył mu będzie akompaniament muzyczny w postaci wiolonczeli, na której zagra Krzysztof Łatwiński.

Marek Sawicki jest absolwentem wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Występował na deskach teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatru Polskiego w Szczecinie, Teatru Nowego w Warszawie. Po ukończeniu studiów był członkiem kabaretu Tey z Poznania.

Grał w wielu polskich filmach i serialach, m.in. „Bogowie”, „Popiełuszko”, „Demon”, „Dzień Kobiet” czy ”Kamczatka”. W polskiej telewizji można go było zobaczyć w serialu „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Prawo Agaty”, „Na Wspólnej”, „Miasteczko”, „M jak miłość” czy „Ojciec Mateusz”, a także w wielu innych. Wystąpił również w Teatrze Telewizji pt. „Tu się urodziłem” w 1997 r.

Podczas tegorocznych Mikołajek Poetyckich Marek Sawicki zaprezentuje twórczość znanych nam poetów, m.in., Zbigniewa Herberta czy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, a także zagranicznych, takich jak Władimir Majakowski. Będzie to forma aktorskiej recytacji przygotowana specjalnie na nasze wydarzenie.

Krzysztof Łatwiński jest wiolonczelistą, kameralistą, absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracował z orkiestrą Filharmonii w Kaliszu, Teatrze Muzycznym w Łodzi, Teatrze Muzycznym na Zamku w Szczecinie. Obecnie współpracuje z orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej. Udziela się również jako pedagog, jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Piotrkowie Trybunalskim oraz Państwowej Szkole Muzycznej w Sieradzu. Gra i koncertuje oraz dokonuje nagrań płytowych z formacją muzyczną "Mocni w Duchu".

Wejściówki do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu (Rynek 18) w godzinach otwarcia CIKu. 

Odbyło się u nas:

18 Maja 2024

KINO TEATR

17 Maja 2024

KINO TEATR

16 Maja 2024

KINO TEATR

Newsletter

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Rozwiń/zwiń okno Facebook