Sieradzkie Centrum Kultury

wysoki kontrast | Wielkość

-A +A
p w ś c p s n
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 

Magia Peru - spotkanie z podróżnikiem Ryszardem Sobolewskim

20

Maj 2022, piątek

Magia Peru - spotkanie z podróżnikiem Ryszardem Sobolewskim

MAGIA PERU
spotkanie z podróżnikiem Ryszardem Sobolewskim
20.05.2022 r, godz. 17:00
Miejsce: Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu, Rynek 18
Wstęp wolny
Ryszard Sobolewski
Urodzony w 1963 r., zamieszkały w Warszawie.
Zawodowo emerytowany podinspektor Policji - ekspert - biegły z zakresu fotograficznych badań kryminalistycznych i zapisów wizualnych. Pracował w Instytucie Badawczym Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji w Warszawie.
Ukończył dwa fakultety studiów cywilnych (pedagogikę i pedagogikę specjalną) na Akademii Pedagogiki Specjalnej im M. Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Policyjną w Szczytnie. Obecnie pisze pracę doktorską na Uniwersytecie Warszawskim z dziedziny fotografii kryminalistycznej. Pasja fotografowania ogarnęła go już w szkole podstawowej. W szkole średniej prowadził pracownie fotograficzną. Wykonywał zdjęcia reklamujące szkołę, a także w tym okresie jego zdjęcia ukazały się na pierwszych wystawach fotograficznych. Również w tym czasie zostały opublikowane w prasie lokalnej. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji dotyczących podróży po krajach Ameryki Łacińskiej i Indiach, a także licznych artykułów dotyczących problematyki fotografii badawczej – kryminalistycznej. Ponadto współpracuję ze specjalistycznymi pismami takimi jak: „Problemy Kryminalistyki”, „Foto – Kurier”, „Ochrona Zabytków”, „Gazeta Policyjna”, „Poznaj Świat”. Jego zdjęcia z podróży były publikowane w kraju i za granicą. Od 2006 roku do chwili obecnej zorganizował ok. 500 autorskich wystaw o tematyce podróżniczej które były prezentowane w galeriach, centrach kultury i muzeach na terenie Polski. Wszystkie jego wystawy były objęte honorowym patronatem ambasadorów krajów z których były prezentowane zdjęcia. Jest zafascynowany kulturą latynoamerykańską, a także walką o ochronę środowiska naturalnego w tym rejonie świata.
W 2009 roku w uznaniu za zasługi w zwalczaniu przestępstw przeciwko zabytkom sakralnym został uhonorowany przez Premiera i Komendanta Głównego Policji złotą okolicznościową plakietką.
W 2010 roku za wieloletnie propagowanie kultury meksykańskiej na terenie Polski jako jedyny dziennikarz z Polski zostaje uhonorowany przez Ambasadę Meksyku zaproszeniem do Meksyku na spotkanie z Prezydentem Felipe Calderonem.
W 2012 roku za wieloletnie propagowanie kultury ekwadorskiej na terenie Polski przez Rząd Ekwadoru został wyróżniony tytułem Przyjaciela Narodu Ekwadorskiego i Ambasady Ekwadoru w Polsce. Nagrodzony przez wiele innych ambasad krajów Ameryki Łacińskiej.
Wyróżniony również wieloma resortowymi odznaczeniami Ministerstwa Sprawa Wewnętrznych i Administracji, a także przez Prezydenta RP.
Od 2000 roku dziennikarz w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej.
Wydarzenie na facebooku: https://fb.me/e/3kocqpQiy

Odbyło się u nas:

04 Czerwca 2023

Koncert

03 Czerwca 2023

Jarmark Urszulański 2023

01 Czerwca 2023

Dzień dziecka

Newsletter

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Rozwiń/zwiń okno Facebook