Grudzień 2021, sobota
Spektakl dla dzieci
„Król Maciuś Pierwszy” - spektakl dla dzieci
18 grudnia 2021 (sobota), godzina 16:00.
Miejsce: Sieradzkie Centrum Kultury (Teatr Miejski)
Bilety w cenie: 15 zł (ulgowy), 20 zł (normalny) do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl)
Wydarzenie na facebook'u: https://fb.me/e/1XssUBKYD
W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń dotyczących COVID19, do sprzedaży internetowej możemy wprowadzić tylko niewielką część biletów. Osoby zaszczepione, zainteresowane biletami, PROSIMY o kontakt z kasą SCK i zakup biletów stacjonarnie (przy zakupie biletów oraz przed wejściem na wydarzeniem będziemy prosić o okazanie certyfikatu zaszczepienia.)
Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych. Zakrywanie ust maseczką – OBOWIĄZKOWE. Wszystkich uczestników prosimy o przestrzeganie o zasad oraz zachowanie bezpiecznej odległości 1,5 m przed, po, jak i w trackie trwania samego wydarzenia.
Król Maciuś Pierwszy
Spektakl pt. "Król Maciuś Pierwszy" opowiada historię małego królewskiego syna, który wskutek posępnego zrządzenia losu nieoczekiwanie zostaje królem. Nie mając żadnego doświadczenia musi rządzić krajem, toczyć wojny i sam stawać do walki. W realizacji trudnych zadań wspiera go jedynie dwóch przyjaciół: stary doktor, oraz chłopiec imieniem Felek. Jednym z najważniejszych rozporządzeń króla Maciusia staje się decyzja o utworzeniu republiki dzieci i oddanie w ich ręce władzy w kraju, która tylko z pozoru jest słuszna - w rezultacie doprowadza go do szeregu fatalnych zdarzeń, a w konsekwencji do jego klęski. Janusz Korczak, który jak rzadko kto kochał dzieci, w powieści, na podstawie której został zrealizowany spektakl, unaocznia młodym odbiorcom format zjawiska jakim jest dorastanie z wszystkimi tego faktu konsekwencjami. Za najważniejszą uznał umiejętność podejmowania decyzji oraz ponoszenia za nie odpowiedzialności. Uobecnia słuszność zasady, która głosi, że w życiu najbardziej liczy się wiedza, a jedyną metodą na jej zdobycie jest mądra i wszechstronna edukacja. Pokazuje, że życie to nie tylko pasmo sukcesów, ale że są w nim też porażki, które mogą nauczyć nas więcej, niż nie jeden tryumf. Przedstawienie zrealizowane jest z zastosowaniem marionetek, oraz w planie aktorskim, w którym pojawią się elementy ruchu wywiedzione z komedii dell arte, oraz bliskie konwencji Monty Pyhtona. Opowieść obfituje w szereg zabawnych, przeplatanych nastrojowymi scen, z których wyłania się wzruszająca i mądra opowieść o małym, bohaterskim władcy, który chciał być królem wszystkich dzieci. Całości dopełniają ułożone w dynamiczną choreografię piosenki.
Adaptacja i reżyseria: Czesław Sieńko
Scenografia: Iza Toroniewicz
Muzyka: Mirosław Gordon
Choreografia i ruch sceniczny: Piotr Suzin