Sieradzkie Centrum Kultury

wysoki kontrast | Wielkość

-A +A
p w ś c p s n
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Otwarcie wystawy "Na wylocie"

29

lipiec 2021, czwartek

Otwarcie wystawy "Na wylocie"

Otwarcie wystawy "Na wylocie"

29 lipca 2021 r. (czwartek)

godz. 18.00

Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu, Rynek 18

Wstęp wolny



Troje młodych, zdolnych absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, będąc u progu studenckiego życia, zaprezentują swoje prace, które wcale nie powstawały w ramach szkolnych zajęć… Wystawa ukaże obrazy, ilustracje i grafiki, które przede wszystkim tworzone były "pomiędzy", "w międzyczasie" wymaganych od nich w szkole artystycznych podstaw programowych. Są to często szybkie fiszki zrobione pędem podczas "okienka" czy na przerwie, jak również prace dopracowane z rzetelnością, tworzone zazwyczaj wieczorami po ciężkim dniu nauki, z uwzględnieniem codziennych przeżyć nastolatka. Dlatego warto zobaczyć, jak młody artysta radzi sobie z otaczającą go rzeczywistością i jak postrzega swój świat.
Dobrze wiemy, ze są wakacje, które rozleniwiają każdego- jednak autorzy wystawy przewidzieli wszystko i na zachętę przygotowali dla swoich gości graficzne upominki! Zapraszamy serdecznie!
Przypominamy też o obowiązujących zasadach sanitarnych. Prosimy o zabranie maseczek ochronnych. W razie przekroczenia limitu miejsc na wernisażu, będziemy wpuszczać zwiedzających rotacyjnie.
Kamila Piotrowska - jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych imienia Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli i od października studentką Uniwesytetu Łódzkiego na kierunku socjologia. W wolnym czasie ogląda seriale, słucha podcastów o tematyce true crime lub gra w gry komputerowe. Odkąd pamięta lubiła rysować i ta „zajawka” pozostała z nią aż do teraz. Zaczynała od rysunku tradycyjnego, jednak teraz zdecydowanie bliższa jej sercu jest sztuka cyfrowa, w której nadal stara rozwijać i próbować coraz to nowszych rzeczy.
Oksana Szymańska - jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych imienia Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli i przyszłą studentką pierwszego roku na wydziale Nowych Mediów w Warszawie. Od najmłodszych lat uczęszczała na zajęcia plastyczne. Odkąd pamięta, lubiła rysować oraz tworzyć grafiki tradycyjne lub komputerowe. Interesuje ją praktycznie wszystko, co związane z szeroko pojętą sztuką wizualną, w tym kinematografia, a w szczególności animacja. W wolnym czasie często gra w gry komputerowe, tworzy biżuterię z muliny i ogląda filmy. Cały czas stara się rozwijać zarówno w technikach tradycyjnych, jak i komputerowych.
Edward Kosecki – mówi o sobie, urodził się z ołówkiem w ręku. Od dzieciństwa eksperymentuje z różnymi technikami i metodami wyrażania siebie. Od gimnazjum w miarę systematycznie prowadzi szkicowniki, które pozwalają mu dokładniej udokumentować nastroje i rozwój artystyczny, przy okazji oszczędzając kartki szkolnych zeszytów. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Bycie uczniem szkoły plastycznej zapewniło mu warunki do wypróbowania technik, z którymi wcześniej miał znikome doświadczenie i odkryć nowe zainteresowania. Rozwinął swoje zdolności w zakresie malarstwa tradycyjnego i rysunku. Dostał się na konserwację i restaurację dzieł sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie ma nadzieję rozwijać się dalej.

Odbyło się u nas:

25 Września 2025

KINO

24 Września 2025

WYKŁAD dr inż. RAFAŁA ANYSZKI "Zimowe opony na sterydach, czyli jak zaprojektować gumę na Marsa?"

24 Września 2025

KINO

Newsletter

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Rozwiń/zwiń okno Facebook