Sieradzkie Centrum Kultury

wysoki kontrast | Wielkość

-A +A
p w ś c p s n
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 

Otwarcie wystawy "Na wylocie"

29

lipiec 2021, czwartek

Otwarcie wystawy "Na wylocie"

Otwarcie wystawy "Na wylocie"

29 lipca 2021 r. (czwartek)

godz. 18.00

Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu, Rynek 18

Wstęp wolnyTroje młodych, zdolnych absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, będąc u progu studenckiego życia, zaprezentują swoje prace, które wcale nie powstawały w ramach szkolnych zajęć… Wystawa ukaże obrazy, ilustracje i grafiki, które przede wszystkim tworzone były "pomiędzy", "w międzyczasie" wymaganych od nich w szkole artystycznych podstaw programowych. Są to często szybkie fiszki zrobione pędem podczas "okienka" czy na przerwie, jak również prace dopracowane z rzetelnością, tworzone zazwyczaj wieczorami po ciężkim dniu nauki, z uwzględnieniem codziennych przeżyć nastolatka. Dlatego warto zobaczyć, jak młody artysta radzi sobie z otaczającą go rzeczywistością i jak postrzega swój świat.
Dobrze wiemy, ze są wakacje, które rozleniwiają każdego- jednak autorzy wystawy przewidzieli wszystko i na zachętę przygotowali dla swoich gości graficzne upominki! Zapraszamy serdecznie!
Przypominamy też o obowiązujących zasadach sanitarnych. Prosimy o zabranie maseczek ochronnych. W razie przekroczenia limitu miejsc na wernisażu, będziemy wpuszczać zwiedzających rotacyjnie.
Kamila Piotrowska - jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych imienia Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli i od października studentką Uniwesytetu Łódzkiego na kierunku socjologia. W wolnym czasie ogląda seriale, słucha podcastów o tematyce true crime lub gra w gry komputerowe. Odkąd pamięta lubiła rysować i ta „zajawka” pozostała z nią aż do teraz. Zaczynała od rysunku tradycyjnego, jednak teraz zdecydowanie bliższa jej sercu jest sztuka cyfrowa, w której nadal stara rozwijać i próbować coraz to nowszych rzeczy.
Oksana Szymańska - jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych imienia Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli i przyszłą studentką pierwszego roku na wydziale Nowych Mediów w Warszawie. Od najmłodszych lat uczęszczała na zajęcia plastyczne. Odkąd pamięta, lubiła rysować oraz tworzyć grafiki tradycyjne lub komputerowe. Interesuje ją praktycznie wszystko, co związane z szeroko pojętą sztuką wizualną, w tym kinematografia, a w szczególności animacja. W wolnym czasie często gra w gry komputerowe, tworzy biżuterię z muliny i ogląda filmy. Cały czas stara się rozwijać zarówno w technikach tradycyjnych, jak i komputerowych.
Edward Kosecki – mówi o sobie, urodził się z ołówkiem w ręku. Od dzieciństwa eksperymentuje z różnymi technikami i metodami wyrażania siebie. Od gimnazjum w miarę systematycznie prowadzi szkicowniki, które pozwalają mu dokładniej udokumentować nastroje i rozwój artystyczny, przy okazji oszczędzając kartki szkolnych zeszytów. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Bycie uczniem szkoły plastycznej zapewniło mu warunki do wypróbowania technik, z którymi wcześniej miał znikome doświadczenie i odkryć nowe zainteresowania. Rozwinął swoje zdolności w zakresie malarstwa tradycyjnego i rysunku. Dostał się na konserwację i restaurację dzieł sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie ma nadzieję rozwijać się dalej.

Odbyło się u nas:

21 Września 2021

KINO TEATR

19 Września 2021

KINO TEATR

18 Września 2021

KINO TEATR

Newsletter

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Rozwiń/zwiń okno Facebook