Sieradzkie Centrum Kultury

wysoki kontrast | Wielkość

-A +A
p w ś c p s n
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Koncert charytatywny "Pomóżmy monice i Mateuszowi"

03

Grudzień 2019, wtorek

Koncert charytatywny "Pomóżmy monice i Mateuszowi"

Koncert charytatywny "Pomóżmy Monice i Mateuszowi"

Dnia: 3 grudnia 2019

Godzina: 18:00

Miejsce: Sieradzkie Centrum Kultury (Teatr Miejski)

WSTĘP WOLNY

„Nawet skromna pomoc jest zawsze lepsza od wielkiego współczucia.” 

Słowa Władysława Loranca stały się myślą przewodnią koncertu charytatywnego „Pomóżmy Monice i Mateuszowi”. Pomysł narodził się wśród wolontariuszy działających w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu. Koleżanki Moniki zaproponowały zorganizowanie koncertu dla niej i dla 10-letniego Mateusza, dla którego Szkolny Wolontariat od 5 lat zbiera plastikowe zakrętki. Dzięki Towarzystwu Wspierania Inicjatyw „Zamkowa 15”, Szkolnemu Wolontariatowi, ZSP nr 2, Sieradzkiemu Centrum Kultury i Agencji Artystyczno – Reklamowej „Punkt” koncert odbędzie się  3 grudnia 2019 r. o godzinie 18:00 w Teatrze Miejskim w Sieradzu.

Wystąpią w nim uczniowie sieradzkich szkół średnich, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia w Zduńskej Woli, Zespół Wokalny SCK oraz zespoły  Oto My i Spon - Tan, Kapela PSP.

Idea pomocy Monice i Mateuszowi sprawiła, że wykonawcy spontanicznie zgłosili się do udziału  w koncercie. Mamy nadzieję, że chętnych do ich obejrzenia i wysłuchania będzie jeszcze więcej.       Każdy może wspomóc Monikę i Mateusza, wrzucając pieniądze do puszek oraz kupując ciasta i fotografie, które będą sprzedawane w foyer Teatru Miejskiego.

Monika ma tylko 19 lat... Była zwykłą dziewczyną, która miała swoje marzenia, pasje, plany na przyszłość. Jej wielką miłością była siatkówka – marzyła o tym, żeby grać zawodowo.

W sierpniu 2014 roku wyczuła u siebie guzek. Diagnoza, którą usłyszała, zdruzgotała ją i jej bliskich - mięśniakomięsak, nowotwór złośliwy tkanek miękkich -  bardzo rzadki, niebezpieczny, trudny do wyleczenia!

Zaczęła się walka o jej zdrowie i życie - chemia, operacja, radioterapia… Leczenie trawało 2 lata  i zakończyło się sukcesem.

Monika odzyskała nadzieję, mogła zacząć normalnie żyć. Zakochała się, była szczęśliwa, rozpoczęła naukę w szkole średniej, zrobiła prawo jazdy.

Ale szczęście trwało tylko 18 miesięcy. W zeszłym roku okazało się, że koszmar powrócił. Leczenie zamiast osłabić nowotwór, osłabiło Monikę.  Po zastosowaniu wielu terapii możliwości leczenia wyczerpały się! Lekarze rozkładają ręce…

Szansą dla Moniki jest  Kabozantynib – lek,  który ma precyzyjnie uderzyć w zmiany nowotworowe i zatrzymać postęp choroby. Niestety, lek nie jest w Polsce refundowany, a koszt miesięcznego leczenia to 32 tysiące złotych! Monika musi przyjmować go przez 6 miesięcy...

 

Mateusz skończył w tym roku 10 lat... Urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym,  z niedowładem spastycznym czterokończynowym. Wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Jest chłopcem bardzo pogodnym  i towarzyskim, lubi muzykę, która go uspokaja. Nie mówi, ale  łatwo nawiązuje kontakt, rozpoznaje bliskich i znajomych. Uśmiecha się wtedy tak promiennie, jakby nic mu nie dolegało.

2 lata temu mógł po raz pierwszy założyć buty – było to możliwe dzięki dwóm operacjom przeprowadzonym w Krakowie. W ubiegłym roku przeszedł bardzo skomplikowaną operację kręgosłupa. Jest szansa, że kiedyś stanie na własnych nogach!

Ale żeby było to możliwe, potrzebuje tygodniowo 8 godzin rehabilitacji. Miesięczny koszt wszystkich zabiegów to około 2 800 złotych.

A to nie koniec wydatków – potrzebny jest jeszcze jest wózek inwalidzki, pionizator, chodzik, ortezy i tak dalej... Lista potrzeb jest bardzo długa.

 

Pomóżmy Monice i Mateuszowi oraz ich bliskim! W takiej sytuacji nie mogą zostać sami!

Odbyło się u nas:

26 Maja 2020

KONCERT ON-LINE

23 Maja 2020

Przegląd Twórczości Seniorów

21 Maja 2020

PREMIERA TELEDYSKU

Newsletter

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Rozwiń/zwiń okno Facebook